Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, 2-4 Aralık tarihlerinde Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi ve Pera Müzesi’nde düzenleniyor.

Tarımdan enerjiye, ekonomiden madenciliğe, aktivizmden ekoköylere, tasarım ve üretimden iş dünyasına yaşamın her alanının bütüncül bir dünya görüşüne göre yeniden biçimlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediğimiz Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali ile;

? ‘Görselin’ bilgilendirme, farkındalık yaratma ve etkileme gücünü kullanarak bireyde ve toplumda değişim yaratmak,

? Mekanik ve parçalanmış bir dünya görüşünü ve bu görüşün ürünü ‘yaşamı tüketen’ sistemi bütüncül bir bakış açısıyla ‘görünür’ kılmak,

? Aynı zamanda dünyada ‘sürdürülebilir bir yaşam’ için yapılan çalışmaları, hareketleri, düşünce sistemlerini, uygulamaları, öğretileri, yeni bir bilinç seviyesini ve sürdürülebilir yaşam vizyonunu seyirciyle paylaşarak bireyleri umuda ve sağduyuya davet etmek; onları kendilerini güçsüz kılan bir sistemden sıyrılmaları ve kendi güçlerini keşfetmeleri için cesaretlendirmek istiyoruz!

Orijinal dillerinde ve Türkçe altyazı ile izlenebilecek olan 14 yabancı, 2 yerli belgesel, birçok kısa ?lm ve animasyon gösterimleri, bazı ?lmlerin ardından konuşmacılarla yapılacak tematik sohbetler, müzisyenler ve çeşitli etkinliklerle 3 gün sürecek olan festival herkese açık ve ücretsiz olacaktır!

Festival tanıtımı>>
Program için tıklayın>>

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*