Permakültüre Giriş Kursu – 26 Mayıs 2012

26
May
2012

<<– Kurs takvimine dönüş

Permakültüre Giriş kursu, permakültürün ne olduğunun özünü kavramak isteyen herkesin faydalanabileceği 2 günlük bir kurstur. Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.

Permakültür tasarım kuramının ve ilkelerinin ele alındığı giriş kursu; kentselden kırsala, küçükten büyük ölçeğe birçok farklı durumda ve iklim koşullarında sürdürülebilir insan yerleşimleri tasarımının ve bu bağlamda gıda üretimi, ev tasarımı, inşaat, enerji tasarrufu ve üretimi, ve permakültür çözümlerini destekleyecek alternatif iktisadi yapılanmalar ve hukuki stratejiler gibi konuların ayrıntılı bir şekilde incelendiği 72 saatlik Permakültür Tasarım Sertifikası (PDC) kursunun bir özeti niteliğindedir.

Permakültür Tasarım Sertifikası (PDC) veya benzer nitelikte bir kursu tamamlamış olanlar, bu sistemlerin farklı evre ve noktalarında çalışarak pratik deneyim kazanmak isterlerse enstitü bünyesinde staj yapmak için başvurabilirler.

Kurs ücreti / Kayıt

Enstitümüz tarafından 26-27 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek ?Permakültüre Giriş? kursunun mekanı, katılımcılardan gelen istek üzerine Marmariç yerine İstanbul Beyoğlu?nda bulunan Yeşil Ev olarak değiştirilmiştir. Bu değişiklik sayesinde, Marmariç?te yapıldığı taktirde tam pansiyon konaklamanın da dahil edildiği Permakültüre Giriş kursu ücretinde indirim yapma imkanımız oldu. Dolayısıyla, 26-27 Mayıs?ta İstanbul?da yapılacak Permakültüre Giriş kursu ücreti 160 TL olarak belirlenmiştir.

160 TL