Ekolojik Mimari ve Doğal Yapı Atölyesi

bahçe

4-11 Haziran 2011 tarihlerinde ekolojik mimari ve doğal yapılarla ilgili uygulamalı bir atölye çalışması organize ediliyor.

Amerikalı iki uzman eğitmenin ? Janell Kapoor ve 2009?da ülkemizde iki permakültür eğitimi vermiş olan Penny Livingston Stark ? yöneteceği atölye çalışması Kazdağı?nda Bayramiçyeniköy (http://bayramicyenikoy.blogspot.com) girişiminin ekolojik yerleşiminde gerçekleşecek.

Bu atölyenin amacı Türkiye?de hali hazırda var olan ekolojik mimari yaklaşımların yanısıra tüm dünyada kullanılan bazı temel tekniklerin paylaşılması ve Türkiye?de pratik ve uygulamalı, işbirliği ve imeceye dayanan bir ekolojik mimari hareketinin ve topluluğunun temellerinin atılması?

Uygulamalı ve Türkçe çeviri ile gerçekleşecek olan atölyemiz, ekolojik mimari ve doğal yapı tekniklerine genel bir giriş, tasarım, doğal inşaat materyallerini avantajları ve dezavantajlarıyla tanıma ve temel, duvar, sıva, rötuşlarla ilgili ekolojik yöntemleri kapsıyor.

Daha detaylı bilgi için davetiye’yi indirebilir ya da surdurulebiliryasam sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Eğer siz de seveceğiniz ve sizi sevecek bir ev ya da yapılar yapmayı öğrenmek ya da en azından ekolojik mimari ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmak istiyorsanız, bu atölye çalışması sizin için!

Sorularınız ve kayıt için Filiz Telek?le iletişim kurabilirsiniz: filizatbaraka(at)gmail.com

2 Responses to “Ekolojik Mimari ve Doğal Yapı Atölyesi”

 1. Emre dedi ki:

  Çok güzel, umarım daha niceleri yapılır ileride.

  Belki kursa katılmadan önce biraz bilgi edinmek amacıyla bazı kaynaklar tavsiye edilebilir. Mesela:

  http://www.davidsheen.com/firstearth/

  E.

 2. nesibe dedi ki:

  Keske finallerden sonra yapilsa hep finallere denk geliyor gelmeyi cok istiyorum

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*