IPC10 (International Permaculture Conference and Convergence), Ürdün

İki yılda bir yapılan Uluslararası Permakültür Buluşmaları’ndan bir önceki, IPC9, 2009 yılında Afrika’da, Malawi’deydi.

IPC10, Ürdün

IPC10 bu yıl eylül ayında Ürdün’de yapılıyor. Herkese açık olan permakültür konferansı 17 Eylül’de, sadece PDC (Permakültür tasarım sertifikası) sahiplerinin katılımına açık olan buluşma günleri ise 19 – 23 Eylül tarihleri arasında düzenleniyor.

Konferans ve buluşmanın öncesinde de (3 – 15 Eylül tarihleri arasında) bir PDC kursu veriliyor. Bu kurs, PDC almak isteyenler için eğitmen ekibi bakımından bulunmaz bir fırsat (Bill Mollison, Geoff Lawton, Brad Lancaster, Warren Brush). Bu 4 eşsiz eğitmen bir daha herhangi bir sebeple bir araya gelir mi bilmem.

Ürdün vatandaşlarına %50 indirim uygulanan kurs ücreti için, en az 5 kişi olmak kaydıyla Türkiye’den gidecek katılımcı grubu için de %30 indirim yapılabileceği haberini Geoff hocadan aldım.

İndirimden yararlanıp bu kursa katılmak isteyenler hiç gecikmeden bana email adresim üzerinden (mfbakir (at) hotmail.com) ulaşabilirler. (Sadece grup içi iletişimi kurmak adına! Kayıtları ben yapmıyorum. Kayıtlar doğrudan kursun tanıtım sayfası üzerinden yapılıyor.

Ben Ürdün’e, bu kursa ve diğer hazırlıklara yardımcı olmak için 1 Eylül’de gidiyorum. Çabuk organize olursak hep birlikte kalabileceğimiz bir hostel ya da otel de ayarlamak mümkün.

Selamlar…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*