Permakültüre Giriş Kursu – 22 Ağustos, Marmariç

22
Agu
2015

<<– Kurs takvimine dönüş

Permakültüre Giriş kursu, permakültürün ne olduğunun özünü kavramak isteyen herkesin faydalanabileceği 2 günlük bir kurstur. Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.

Permakültür tasarım kuramının ve ilkelerinin ele alındığı giriş kursu; kentselden kırsala, küçükten büyük ölçeğe birçok farklı durumda ve iklim koşullarında sürdürülebilir insan yerleşimleri tasarımının ve bu bağlamda gıda üretimi, ev tasarımı, inşaat, enerji tasarrufu ve üretimi, ve permakültür çözümlerini destekleyecek alternatif iktisadi yapılanmalar ve hukuki stratejiler gibi konuların ayrıntılı bir şekilde incelendiği 72 saatlik Permakültür Tasarım sertifikası (PDC) kursunun bir özeti niteliğindedir.

Tarih: 22 – 23 Ağustos 2015
Yer: Marmariç, Bayındır – İzmir

Kurs içeriğinden bazı konu başlıkları:
– Permakültür İlkeleri
– Geniş Ölçekli Saha Tasarımı
– Örüntü Kavrayışı
– Ev Bahçesi Tasarımı
– Kent ve Topluluk Stratejileri

Eğitmen:
Murat Akhuy. Eğitmenle ilgili bilgi için tıklayın.

Kurs Mekanı ve Konaklama
Kurs İzmir’in Bayındır ilçesinin Dernekli köyüne bağlı Marmariç‘te yapılacaktır. Konaklama, yol tarifi ve diğer detaylarla ilgili bilgi kayıt sonrası verilecektir. Bilgi almak için egitim(at)permacultureturkey.org adresine mail atabilirsiniz.


Daha Büyük Görüntüle

Sertifika:
8 oturumdan oluşan toplam 2 günlük bir kurstur. Kursun bitiminde 8 oturuma da devam eden katılımcılara, Türkiye Permakültür Araştırma Enstitüsü onaylı sertifika verilecektir.

Organizasyon:
TPAE tarafından düzenlenen kursa, Marmariç ev sahipliği yapmaktadır. Kurs en az 10, en fazla 25 kişinin katılımıyla gerçekleşecektir.

Kurs Ücreti / Kayıt:

240 TL (KDV hariç) (1 Ağustos tarihinden önce tam ödeme yapıldığında)
280 TL (KDV hariç) (Standart ücret)