Murat Akhuy’la Permakültüre Giriş Kursu – 23 Temmuz, Marmariç

23
Tem
2016

<<– Kurs takvimine dönüş

Permakültüre Giriş kursu, permakültürün ne olduğunun özünü kavramak isteyen herkesin faydalanabileceği 2 günlük bir kurstur. Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.

Permakültür tasarım kuramının ve ilkelerinin ele alındığı giriş kursu; kentselden kırsala, küçükten büyük ölçeğe birçok farklı durumda ve iklim koşullarında sürdürülebilir insan yerleşimleri tasarımının ve bu bağlamda gıda üretimi, ev tasarımı, inşaat, enerji tasarrufu ve üretimi, ve permakültür çözümlerini destekleyecek alternatif iktisadi yapılanmalar ve hukuki stratejiler gibi konuların ayrıntılı bir şekilde incelendiği 72 saatlik Permakültür Tasarım sertifikası (PDC) kursunun bir özeti niteliğindedir.

Tarih: 23 – 24 Temmuz 2016
Yer: Marmariç, Bayındır – İzmir

Kurs içeriğinden bazı konu başlıkları:
– Permakültür İlkeleri
– Geniş Ölçekli Saha Tasarımı
– Örüntü Kavrayışı
– Ev Bahçesi Tasarımı
– Kent ve Topluluk Stratejileri

Eğitmen:

Murat Akhuy. Eğitmenle ilgili bilgi için tıklayın.

Kurs Mekanı ve Konaklama

Kurs İzmir’in Bayındır ilçesinin Dernekli köyüne bağlı Marmariç‘te yapılacaktır. Konaklama, yol tarifi ve diğer detaylarla ilgili bilgi kayıt sonrası verilecektir.

Sertifika:

8 oturumdan oluşan toplam 2 günlük bir kurstur. Kursun bitiminde 8 oturuma da devam eden katılımcılara, Türkiye Permakültür Araştırma Enstitüsü onaylı sertifika verilecektir.

Organizasyon:

TPAE tarafından düzenlenen kursa, Marmariç ev sahipliği yapmaktadır. Kurs en az 10, en fazla 25 kişinin katılımıyla gerçekleşecektir.

Kurs Ücreti / Kayıt:

400 TL (KDV dahil)