Permakültüre Giriş Kursu – 22 Haziran 2013

22
Haz
2013

<<– Kurs takvimine dönüş

Permakültüre Giriş kursu, permakültürün ne olduğunun özünü kavramak isteyen herkesin faydalanabileceği 2 günlük bir kurstur. Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.

Permakültür tasarım kuramının ve ilkelerinin ele alındığı giriş kursu; kentselden kırsala, küçükten büyük ölçeğe birçok farklı durumda ve iklim koşullarında sürdürülebilir insan yerleşimleri tasarımının ve bu bağlamda gıda üretimi, ev tasarımı, inşaat, enerji tasarrufu ve üretimi, ve permakültür çözümlerini destekleyecek alternatif iktisadi yapılanmalar ve hukuki stratejiler gibi konuların ayrıntılı bir şekilde incelendiği 72 saatlik Permakültür Tasarım sertifikası (PDC) kursunun bir özeti niteliğindedir.

İzmirin Bayındır ilçesine bağlı Marmariç ekolojik yerleşiminde düzenlenecek olan 12 saatlik permakültüre giriş kurslarının bir özelliği de yağmur hendeği, su bendi, gıda ormanı, kompost üretimi, malçlama, solucan çiftliği, kuru kompost tuvalet ve gri su arıtma sazlığı gibi uygulamaların yerinde gösterilecek olmasıdır. Permakültür Tasarım Sertifikası (PDC) veya benzer nitelikte bir kursu tamamlamış olanlar, bu sistemlerin farklı evre ve noktalarında çalışarak pratik deneyim kazanmak isterlerse enstitü bünyesinde staj yapmak için başvurabilirler.

Eğitmen

Murat Akhuy. Eğitmenle ilgili bilgi için tıklayın.

Kurs Mekanı ve Konaklama

Kurs İzmir’in Bayındır ilçesinin Dernekli köyüne bağlı Marmariç’te yapılacaktır. Konaklama, yol tarifi ve diğer detaylarla ilgili bilgi kayıt sonrası verilecektir. Bilgi almak için egitim(at)permacultureturkey.org adresine mail atabilirsiniz.


Daha Büyük Görüntüle

Kurs ücreti / Kayıt

240 TL (Kurstan 2 hafta önce ödeme yapıldığında 200 TL)