Enstitü’de Staj İmkanı

Türkiye Permakültür Araştırma Enstitüsü dahilinde 1 Mayıs 2011 – 30 Eylül 2011 arasında staj imkanı sunulacaktır. Başvuru yapabilmek için permakültüre giriş veya tasarım kursu almış olmak veya eşdeğer bir deneyime sahip olmak gerekmektedir. Staj süresi ve koşullar aşağıda özetlenmiştir:

Yapılacak başvurularda permakültür konusunda alınan eğitimler ve yaşanan deneyimler yanında yapılacak stajdan ne beklendiği ve gelecekte nasıl bir fayda amaçlandığı da belirtilmelidir. Başvuruların e-mail yoluyla egitim (at) permacultureturkey.org adresine yada staj sayfasındaki form doldurularak yapılması hızlı değerlendirme açısından bize kolaylık sağlayacaktır.

– Staj süresi en az 2 haftadır ve masrafları karşılamak adına 20 TL/gün, 2 hafta icin toplam 280 TL alınacaktır. Staj süresi 2 haftayı aşarsa, ayrıca bir odeme yapılmayacaktır.
– Stajyer 2 hafta bitmeden ayrılmak isterse, ödediği 280 TL iade edilmeyecektir. Ancak, staja herhangi bir nedenle enstitü tarafindan son verilirse, alınan ücret geri verilecektir.
– Staj süresince tüm köy sakinleri yemek yapma ve temizlik gibi günlük işlere katkıda bulunacaklardır. Bunun yanında bahçe ve meyve ağaçlarının bakımı, zeytinlik ve bağda yapılan düzenli işler, kompost yapımı, sulama, v.b. çiftlik işleri olacaktır.
– Konaklama, bu amaçla düzenlenmiş alanda çadır kurularak yapılacaktır.

** Stajyer olabilmek için 18 yaşını dodurmuş olma şartı aranır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*