Ankara’da Permakültüre Giriş Kursu

Ankara’da 2 günlük çalışma, 17-18 Aralık
ODTÜ Kimya Bölümü Seminer Salonu (O-301)

Permakültüre giriş çalışması, sürdürülebilir insan yerleşimleri tasarımıyla uğraşan Permakültür anlayışının temel konularını tanıtmaya yöneliktir.

Çalışmada Permakültürün ilkeleri, felsefesi ve etiği; Permakültür tasarımı; örüntü (pattern) kavrayışı; sürdürülebilir tarım ve beslenme; su yönetimi; enerji kullanımı; barınma; şehir bahçeciliği ve kentsel permakültür; alternatif ekonomiler ve dayanışma biçimleri vakit yettiğince irdeleyeceğiz. Bütün bu konu başlıklarında, gerek kişisel düzeyde gerek toplumsal düzeyde etik, sürdürülebilir ve yıkıcı olmayıp canlılığı artıran alternatif uygulamalar örneklendireceğiz.

Daha ayrıntılı bilgi için davetiye formuna bakabilirsiniz:

DAVETİYE

Katılım için lütfen formu doldurunuz:

KATILIM-FORMU

Formu hazbazz(at)yahoo.com.tr adresine gönderiniz.

Görüşmek üzere!

4 Responses to “Ankara’da Permakültüre Giriş Kursu”

 1. gökçe dedi ki:

  inanamıyorum kaçırdım!!!

 2. Onur Yangel dedi ki:

  Permakültüre giriş seminerlerinde işlenen konuların, ders notu olarak sitenizde yayınlanmasının, uzak şehirlerde yaşayan ve seminerlere katılma şansı bulunmayanlar için çok önemli bir işlevi olacağını düşünüyorum.
  Saygılar,sevgiler,

 3. hira dedi ki:

  selam,

  Permakültür kurslarına katılan öğrenciler genellikle kurs sonunda tutukları notlardan çizimleri de içeren bir kurs kitapçığı hazırlıyor. Böyle en az 5 kursun notları derlenmiş durumda. Bunlara, üye iseniz permakültür-yahoo grubunun arşivinden ya da permakulturplatformu.org sitesinin giriş sayfasında yer alan “Kurs Notları” linkinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 4. Oğuz dedi ki:

  Permakültürle yakından tanışmamı sağlayan bir eğitim olmuştu. Ağustos ayında başlayacak Permakültür Tasarım Sertifika Programına da katılmayı çok istiyorum ancak, 1 Eylülde girmem gereken bir sınav var. Önümüzdeki dönem ekolojik yaşam konusunda daha fazla bilgi sahibi olup, bu bilgilerin hayatımın geri kalanını yavaş yavaş dönüştürmesini sağlayabileceğini düşünüyorum. Hira’ya da tekrar teşekkürler…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

*